Řezivo

Vyrábíme a prodáváme řezivo na stavební i truhlářské použití. Ceník.

Řežeme elektronicky řízenou kotoučovou pilou s SK plátky, řezivo je přesné a hladké. Pro další použití není ve většině případů potřeba hoblovat.

Pro dosažení velmi hladkého povrchu je možné dřevo rovnou brousit, hoblování lze vynechat.

Naším hlavním sortimentem jsou hranoly rozměrů od 80 x 80 mm do 160 x 180 mm a délky 4 - 6 metrů. Maximální délka je (něco přes) 9 metrů.

Hranoly silnější, než uvedené, lze vyrobit, ale omezeně a po individuální dohodě.

hranoly-trámy-krokve

Vedlejší výrobek při řezání hranolů jsou prkna a plotovky.

prkna

Plotovky mohou být ze smrku, borovice nebo modřínu.

plotovky

Vzhledem k elektronickému řízení pily umíme vyrobit řezivo o libovolných rozměrech (v rámci výše uvedeného rozsahu). Nedělá nám tedy problém vyrobit hranoly např rozměru 93 x 126 mm. Podrobnosti po individuální dohodě.

Možnost dopravy řeziva do délky cca 6 m při objemu 1 - 3 m3 na vleku za os. autem. Detaily po dohodě.

Přeprava řeziva

Pořez dodané kulatiny

Vzhledem k probíhající kůrovcové kalamitě zpracováváme i "cizí" dřevo. Přijímáme zakázky na zpracování kulatiny od délky 4 metrů a čepového průměru 25 cm. Kratší a tenší výjimečně a po předchozí dohodě, stejně tak přesílené (nad 60 cm) a extrémě dlouhé (nad 6 m).

Cena: 1.000 Kč za 1 m3 bez DPH, 1.210 Kč s DPH při výrobě hranolů a rozměrech kulatiny 4 - 6 m délky a průměru 25 - 60 cm.

Cena řezání kulatiny kratší než 4 m a delší než 6 m a silnější než 60 cm (max 80 cm) po individuální dohodě. Stejně tak výroba prken a latí z celého objemu. Řezání obvodových prken při řezání hranolů je samozřejmost.

Řezání přesíleného jasanu na hranoly 15 x 15 cm.

Řezání přesílené kulatiny

Řezání přesílené kulatiny

Palivové dřevo - odřezky

Drobnější krajiny, balík délka 2 m, objem 1 m3 - cena 345 Kč vč. DPH. Možnost dopravy.

Palivové dřevo - odřezky z pily

Při řezání na naší pile zůstává spodní část kmene,(za kterou je kláda uchycena) nezpracovaná. Je to zbytková krajina, má tloušťku 4 - 6 cm. Rovnáme je volně na přívěs nebo svazujeme do balíku o délce 4 m a objemu 3 m3 - cena 1.380 Kč vč. DPH. Využití i na pobíjení, stavbu rustikálních plotů či jiných výrobků.

Dřevěné krajiny

Možnost dopravy na vleku za osobním autem (4 malé balíky nebo 1 velký), nebo vozem s hydraulickou rukou (10 - 12 malých balíků nebo 4 - 5 velkých) do vzdálenosti cca 30 km.